Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dedikodunun kalbine hoşgeldiniz!

AnasayfaGirişLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Son Dedikodu!
Yılın İlk Partisi! Halloween!

Mona görevini yerine getirmeye karar verdi anlaşılan. İlk partisi de Halloween Partisi! Şimdiden kaydolmanızı şiddetle öneriyoruz.

-----------------
Devamı için buraya tıkla!
NY’nin En Popülerleri
-Ramona A. Lindström-
Şöhret: 60

-----------------

-P. Juliet Prideaux-
Şöhret: 58

-----------------

-Claudia Harrison-
Şöhret: 57

-----------------

-Martius Griswold-
Şöhret: 47

-----------------

-Jeremy Jimmy Monteiro-
Şöhret: 38

-----------------

lcnews.net

Resme Tıklamanız Yeterli! (:
Etkinlikler

HALLOWEEN PARTİSİ
Queen Mona senenin ilk partisini veriyor! Kostümlerinizi hazırlayın.

DURUM: BAŞLADI. - 3 hafta sürecek.

-----------------

CATWALK: SONBAHAR
Artık mevsim mevsim çıkıyor.

DURUM: Eylül'de gelecek.
Sanal Dünya’da L&C

Facebook fan sayfamızı beğenmeyi unutmayın, resme tıklamanız yeterli! (:

Twitter profilimizi takip etmeyi unutmayın, resme tıklamanız yeterli! (:
En son konular
» Diana Ross
Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimetarafından Diana Ross C.tesi Mart 09, 2013 10:12 am

» Model Kayıtları
Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimetarafından Sandara Park C.tesi Eyl. 15, 2012 7:43 am

» Sandara Park
Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimetarafından Sandara Park C.tesi Eyl. 15, 2012 7:41 am

» Yönetim.
Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimetarafından Isaac Yarevni Cuma Eyl. 14, 2012 9:08 am

» Erkek Basketbol Takımı & Kız Çim Hokeyi Takımı Alımları
Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimetarafından ZaynMalik Salı Tem. 03, 2012 9:31 am

Değiştirilmek İstenen Özellikler

2 posters
YazarMesaj
Claudia Harrison
Harrison Jewell | IV. Sınıf
Claudia Harrison

Gerçek Yaşı : 27

Değiştirilmek İstenen Özellikler Empty
MesajKonu: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:09 am

"Hadi ama ne kadar kötü olabilir ki?"

Kızın tiksinmiş ifadesine onu sürüklemeye devam ettim. Ki buna epey direndiği de bir gerçekti, onu kolundan tutup yarı sürüklerken bana pis bakışlar atan şoförünü savuşturmak istercesine elimle gitmesini işaret ettim. Ama o bana aldırmadan gözlerini Brianna'ya dikmişti, gözlerim istemsizce devrildi. Ne bekliyordu ki? Adamın bakışlarına aldırmadan kızı sürüklemeye devam ederken bir yandan da konuşuyordum. "Bak, sadece yağlı yiyecekler olmaz orada..." Yalan. İyi ki iyi bir yalancıyım yoksa Brianna'nın buna inanma ihtimali iyice düşerdi. Yine de kızın yüzünde tatmin olmamış bir ifade vardı. Pekala, kız büyük ihtimalle La Ratatouille'e filan gitmek istiyordu ama onun aksine ben deli gibi hamburger istiyordum. Ne olurdu yani bir kerecik bile olsa yağlı yiyeceklerden yese? Aslında onun sorun ettiğinin yağlı yemeklerden çok marka düşkünlüğü olduğunun da farkındayım. Ama bunun da umurumda olmadığı bir gerçek, bir tane hamburgerin kime zararı olurdu ki? Ya da küçük bir sivilcenin? "Hala deri pantolonuna sığabilirsin hem." Ciddi olduğumu belirtmek istercesine başımı sallıyorum. Oysa aksini gösterircesine kafasını iki yana sağlıyor. Tanrım, şu kız biraz olsun inatçılığı bir yana bıraksa? Şu da acı bir gerçekki o ne kadar inatçıysa bende onun kadar inatçıydım.

Onu yarı sürüklercesine yokuşu çıkmaya zorluyorum, birkaç kişinin bize bakarak kıkırdaması cidden sinirimi bozmaya başlamıştı. Dişlerimi sinirle sıkarken bir tanesine küfür etmek için arkamı dönsem de bundan kısa sürede vazgeçtim. Çünkü cidden haklılardı, kim bilir dışarıdan nasıl görünüyorduk, birini sürükleyen kız, aksi yönde gitmeye çalışan başka bir kız. Gözlerimi kapatıp üçe kadar saydım. Bir, iki, üç. O üç saniye de Brianna'nın ikna olduğu hakkında kısa bir film canlandırdım aklımda. Marka düşkünlüğünü bir yana bırakıp daha düzgün davranmaya başlıyor, ve kuşkusuz bu şekilde çok daha iyi. Gözlerimi açtığımdaysa bana garipseyen bakışlarla bakan gerçek Brianna ile göz göze geliyorum. Hayır, hayır. Filme geri dönsek? Hı-hı. Aynı anda titreyen telefınum dikkatimi dağıtıyor, elimdeki telefona baktığım anda gözlerim istemsizce devriliyor. Nefret sözcüğünün biraz sert kaçtığının farkındayım ama bir dakika: Bizler ergenlik çağından yeni çıkmış, hatta tam çıkamamış gençleriz. Ebeveynlerimizden nefret etmeye hakkımız var. Ayrıca kardeşlerimizden nefret etmeye de. Telefonu açıp anneme küfür etmek istiyorum, çünkü o sinirlerimi çıkarmama epey yardımcı olur. Yine de Manhattan'da çığırarak küfür etmenin pek uygun olmayacağında karar kılıp vazgeçiyorum. Bunun yerine telefonun kapatma tuşuna basıp tekrar Brianna'ya dönüyorum. Kızın ifadesine aldırmadan kolunu çekiştirmeye devam ediyorum.

"Ve arkadaşım da bir Big King istiyor, evet evet soğanlı. Ve içecek kola." Abarttığımın farkındayım, ama yüzündeki tiksinti ifadesi kriz geçirmeme sebep olacak kadar komik. Büyük ihtimalle hamburgerine dokunmayacak bile, neyse onu da ben yiyebilirim. Çünkü açlıktan ölecek gibiyim, adam tepsileri önümüze koyduğunda kendiminkini önüme çekiyorum. Patateslerden birini ağzıma tıkıp boş bir masaya yöneliyorum. Brianna ise aksime tiksinmiş bir şekilde tepsiyi çok hafifçe tutarak ilerliyor. Onun, tepsiyi başkasının taşımasını istemediği için şanslı hissediyorum kendimi. Öyle bir şey olsa büyük ihtimalle koşarak kaçardım. O en sonunda karşıma oturduğunda gözlerimi menüsüne dikip konuşuyorum. "Buranın havuçlu keki de mükemmeldir. Tabi o fazla lüks restoranlarda ki gibi değil. " Elime bir tane daha patates alıp sosa buluyorum, onu ağzıma tıkarken gözlerim hala Brianna'nın üzerine kenetlenmiş şekilde.
Brianna Wentworth
Harrison Jewell | III. Sınıf
Brianna Wentworth

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 1:14 pm

Kolumdan tutup sürüklenmek gerçekten berbat bir histi hele ki bunu yapan Claudia gibi inatçı bir insansa. Şoförüm gittikten sonra Claudia'nın gideceğimiz yer hakkında olumlu konuşmaları beni etkilemiyordu aksine daha çok soğutuyordu. Oraya bir kez gitmiştim. Yağlı yiyecekler , sınıf farklılığı olmayan insanlarla dolu bir kutu gibi,iğrençti. Hala aklıma geldikçe midem bulanıyordu. Tam bir rezaletti onca insan o yağ dolu hamburgerleri patatesleri görgü kurallarından yoksun bir biçimde yiyorlardı. Yaptığı ısrarların bir tanesi bile gerçekçi değildi evet bu yemeklerden yemesem de yağ dolu olduğunu fark edebilecek kadar tecrübeliydim. O bir yandan çekiyor ben bir yandan çekiyordum dışarıdan ne kadar komik göründüğümüzün farkındaydım ancak bu durumda umurumda olabilecek son şey onlar olabilirlerdi. Aklıma ufakken yaşadığım bir anı gelmişti. O zamanlarda da yalnızdım. Pembe takım ceketim vardı yaklaşık altı yaşlarındaydım. kıyafetlerim yurt dışından geliyordu. Annem ve babam çok yoğun çalıştıkları için asla benimle ilgilenemezdi bende dadım Claire ile gezerdim. Oraya giden çocukların mutluluğu hep etkilemişti benim ben ise şehrin en pahalı en kaliteli lokantalarında büyümüştüm ama tek başıma. Belki de kindar olmamamın nedeni buydu. Gözlerim önümüzde duran o kalitesiz yerde kenetlenmişti ta ki Claudia kolumu koparırcasına çekene kadar. Ve sonunda gelmiştik. Aman tanrım! Rezalet bekliyordum ama bu kadarını kaldıramazdım insanlar yemeklerini kendilerini taşıyorlardı,bu resmen işkenceydi böyle bir şey olamazdı diye düşünürken insanlara baka baka kendimi bu fikre alıştırmaya çalışıyordum. Şimdilik bu varoş yerle mücadele eden düşüncelerimi bir kenara atmalıydım yoksa daha fazla rezil olmamızdan başka bir şeye yaramayacaktı. Ama Claudia kolumu çekiştirmekten vazgeçmiyordu. Gerçekten seviyordum onunla gezip tozmayı ama şu huyları yüzünden bir gün öldürebilirdim onu. Tabi ki hepsi lafta olan şeylerdi benim sinirli halimden zevk alan birisiydi. Ben ne olduğunu anlamadan garip giyinimli kız'a "Ve arkadaşım da bir Big King istiyor, evet evet soğanlı. Ve içecek kola.''dedi. Ne dediği konusunda en ufak bir fikre sahip değildim. Anlamsız bakışlarla kızın önümüze ne koyacağını merak etmeye başlamıştım. Tam yerime oturacakken Claudia kolumdan çekerek yemekleri bizim taşımamız gerektiğini söyledi. Keşke şoförü hiç yollamasaydım o taşırdı yemekleri diye düşünmeye başladım. Sonunda önümde duran kalori bombası ile yüzleşmiştim. Patates yığını kocaman bir hamburger hemde soğanlı bir de kola. Tepsiyi parmaklarımın ucuyla taşıyordum buradaki eşyalara ne kadar az temas edersem o kadar iyi olacaktı. Düşürme olasılığım yüksek olan bu tepsiyi sonunda masaya kadar düşürmeden taşımıştım. Ben önümdeki yiyeceklerimi dikkatle incelerken Claudia'nın sesiyle irkildim. "Buranın havuçlu keki de mükemmeldir. Tabi o fazla lüks restoranlarda ki gibi değil. " dedi. Her halde olamaz anlamında bir bakış attım. Ve şikayet etmeye başladım. ''İnsan çatal kullanır ya ,kibarlıkmış, medeniyetmiş hepsini hiçe saydın Claudia geldiğimiz mekana bak insanlar on parmakla yemek yiyorlar. Ve bu benim midemi bulandırıyor.Ayrıca gereğinden fazla ucuz her şey burada.Kim bilir ne eti kullanıyorlar?'' Claudia nın gülmesine neden olmuştum ben ne dersem diyeyim o beni ciddiye almayacaktı. Söylenmeye devam ettim..
Claudia Harrison
Claudia Harrison

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 1:32 pm

Kızın bakışları kahkaha krizine girmemi sağlayacak kadar komikti. Sahi o hiç bir fast food restoranına gelmemiş miydi? Bunu sormam bile hataydı, onun yüzündeki tiksinti ifadesinden değil buraya Brooklyn'e bile gelmediğini anlamalıydım. Peki ne yiyordu o? Her gün kırmızı et, salata? Çok monoton. Onu ara sıra böyle yerlere sürüklemeyi aklımın bir kenarına yazdım İnsanların değişmeyecek özellikleri olabilirdi, örneğin ben asla Leonardo Dicaprio'ya olan aşkımı değiştiremeyecektim -sizce de çok tatlı değil mi?- ama Brianna'nın ki biraz aşırıya kaçıyordu. En azından küçükte olsa bir değişime ihtiyacı vardı kızın. Ki ben son iki buçuk ayda ülkeden tutun, arkadaş değişimine kadar her şeyi yaptığımdan ona yardımcı olabilirdim. Altımdaki kısa eteğe aldırmadan bacak bacak üstüne attım. Kıyafetlerimizin biraz abartı olduğunun farkındaydım ama pek umurumda olduğu söylenemezdi, zaten çoğu masanın altında gizleniyordu. Brianna tiksinti dolu ifadesiyle Big King menüsüne bakarken dudağımı ısırdım. Ne yani, bir de ona yemek yemeyi mi öğretecektim? Pekala, benim ailemde sürekli lüks restoranlara gidip en iyi etleri yemeyi sevebilirlerdi, ama ben buna rağmen her türlü ortama ayak uydurmak amacından her şeyi tadıyordum. Bir tane patatesi ağzıma diktim, diğerini Brianna'ya doğru salladım.

"Ve, bir gün Brooklyn'li bir kocan olursa sende on parmakla yemek yersin Brianna. On parmak."

Ellerimi açıp kıza gösterirken gözlerimi istemsizce büyüttüm, eh bu da hayatın diğer bir gerçeğiydi. Brianna her ne kadar mükemmel bir kişiyi bulmayı tercih edecek olsa da belki mükemmel kişi buradaydı, hatta şu kasiyer çocuğa ne dersiniz? Burger King logolu şapkasını çıkardığında çok seksi olduğuna dair iddiaya bile girerim. Yağ içinde kalmayan serçe parmağımla önüme gelen saçlarımı geriye iterken hala Brianna'yı ikna etmeye çalışıyordum. Tanrım, şu kızı biraz daha az inatçı yaratsaydın ya, o zaman biraz daha ikna edilir olurdu. Yine de onun pek ikna olmaya niyeti yok gibi. Karşı masada oturup bize bakarak kıkırdayan bir grup öğrenciyi görmezden gelmeye çalıştım. Eh, bari burada dikkat çekmeseydik ya. Ama başaramamıştık anlaşılan. Kafamı biraz daha tepsime gömdüm, kolamdan bir yudum daha alırken gözlerimi pencereden dışarıya diktim. Brooklyn Manhattan'a kıyasla çok daha küçük bir eyaletti, ve daha gösterişsiz. Kızlar kıyafet yarışına girmemişlerdi, çoğunun üzerinde bir kot veya sıradan bir etek vardı. Ki burasının bana Venedik'i daha çok hatırlattığı da bir gerçekti. Yine de kısa sürede Manhattan'a alıştığım da diğer bir gerçekti.

"Ne etinin kulanıldığını boşver. Bu kadar önemli değil bu."

Yalan. Tabi ben de gidip tiksindirici bir hayvanın etini yeme taraftarı değildim. Zaten Brianna iyice midemi bulandırdığında hamburgerime bile dokunmayı reddetmiştim. Zaten benim hep favorim patates olmuştu. Bir tane daha patatesi sosa bulayıp ağzıma tıktıktan sonra sırtımı koltuğa dayadım.

"Ayrıca hamburgeri çatalla yiyemezsin."

Kıkırdadım, onun bile dudaklarının hafifçe yukarı kıvrıldığına yemin edebilirdim.

Brianna Wentworth
Brianna Wentworth

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:28 am

Büyük bir titizlikle parmaklarımın ucunda taşıdığım tepsiyi yavaş yavaş masanın üzerine bıraktım, şimdi asıl gerçekle yüzleşecektim. Claudia; gülmemek için kendini zar zor tutabiliyordu, gülmemesi gerektiğini her ne kadar bilse de dışarıdan ne kadar komik göründüğümün az çok farkına varabiliyordum. Çevremde o kadar çocuk vardı ki çıkardığı seslerden dolayı içlerinden bir kaç tanesini pencereden atabilirdim, burada zaten yemek yememi devlet meselesi haline getirmiş bir arkadaşım ve önümde bir yağ deposu var bir de onları dinleyemezdim. Önüme baktığımda ise hiç bir estetik değeri olmayan kaba bir tepsi,karton içine konmuş bir kola, aynı şekilde karton içine boşaltılmış patatesler, ve naylon içine sarılmış bir hamburger görüyordum. Ne tabak vardı, ne çatal bu kadar yiyeceği elimle yiyemezdim her halde,manikürüm berbat hale gelebilirdi. Bu istatistikler üzerinde yoğunlaşmışken Claudianın hareketi üzerine irkildim. Önündeki sosa buladığı patatesi eline alarak sosun içine soktu ve oradan da ağzına, ona bakarken yüzümü biraz ekşitmiştim bu hareketim üzerine o kartonda ki kalori yığınından bir tane daha çıkardı ve benim ağzıma doğru uzattı,yemekten başka şansım olmadığını anlamıştım ve çiğnemeye başlamıştım tadı o kadar kötü olmasa da içinde o kadar kalori olduğunu bilmek beni ürkütmüyor değildi. Yavaş yavaş mekana alışmış olsam da kullandığım eldivenler insanların beni garipsemesi ne yol açıyordu. Etrafımı dikkatle süzerken Claudia söze başladı "Ve, bir gün Brooklyn'li bir kocan olursa sende on parmakla yemek yersin Brianna. On parmak." Yüzümü gittikçe buruşturmuştum. Brooklyn'li ? Koca? On parmak? Hayır hayır böyle bir şeyin hayali bile beni yıkmaya yeterliydi tüylerim diken diken olmuştu düşününce. Hala dünyamdan uzaklaşmak ruh sağlığım açısından iyi olabilirdi. Etrafa bakındığımda ise insanlar burada rüküşlük yarışına girebilirdi, bir kadının pantolon giymesi kadar basit bir şey yoktu ya da kot. Ancak Brooklyn'li kadınlar saydığım tüm özelliklere sahipti. Etekle dolaşanları parmakla seçerken burada markaya rastlamak çölün içinde penguen görmekten bile daha az bir ihtimaldi. Kafamda kurduğum örnek bir an olsun gülmeme neden olmuştu. Saçlar ve takılar ancak bu kadar özensiz olabilirdi ayakkabılarına diyecek hiç bir şeyim yoktu zaten, bir an kendimi moda eleştirmeni zannetmeye başlamıştım ki önümde duran yemeğimin soğuması gerçeğini bilerek bir yerinden ısırmam gerekiyordu ama nasıl. Yanıma etrafta gezinen elemanı çağırdım ve bana bıçak çatal getirmesini söyledim. İki dakika sonra elinde beyaz plastik çatal bıçakla geldi.Alabildiğinin en iyisi buydu her halde diye düşünmeye başladım. Cebine gerekli miktarda parayı koyup gönderdikten sonra artık yemeğime başlayabilirdim. "Ayrıca hamburgeri çatalla yiyemezsin." diye söylendi Claudia. Ama onu dinleyecek durumda değildim. Aldım elime çatalı bıçağı ve yemeye başladım, insanların gözünde garip bir profil oluşturduğumun farkındaydım. Yemeğin ortasında kafamı Claudia'ya çevirerek söze başladım.''Bunların nesin değerleri hakkında bir fikrin varmı?'' diyerek ondan gelen cevabı beklemeye başladım..
Claudia Harrison
Claudia Harrison

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 11:04 am

Bir tane daha patatesi ağzıma tıkarken gözlerim dışarıya kenetleniyor. Brianna'nın şoförünü dışarıda görünce tek kaşım havaya kalkıyor. Bu adam bizi mi takip ediyordu? Haklıydı gerçi, işi buydu. Eğer gelmeseydi Brianna'nın onu kovacağına emindim. Adamın bakışları Burger King'in girişinde, her an çığlık atarak çıkmamızı bekliyor sanki. Eh, Brianna böyle tiksinti dolu bakmaya devam ederse sonuç o olacak sanırım. Gözlerim Burger King'in içinde geziniyor, itiraf etmeliyim ki her zaman Mc Donalds'ı daha çok seven biriyimdir. Yine de Brianna'nın Staten Island'a kadar gelmeyeceğini bildiğimden Burger King en iyi seçim gibiydi. Düşüncelerimden sıyrılmamı sağlayan Brianna'nın melodik sesi oluyor, yerleri silen bir görevliyi yanına çağırırken alt dudağımı ısırdım. Onun tepkilerinden korktuğum bir gerçekti, haklıydım da.

Hayır, hayır, hayır. Hamburgeri çatal bıçakla yiyemezsin Brianna, bu saçmalık. Arkadaşım görevliden çatal bıçak isterken ağzım bir karış açık kaldı. İtiraz etmek istiyordum ama adam parayı görünce fırlamıştı bile, Brianna halinden memnun bir şekilde arkasına yaslanırken gözlerimi kırpıştırdım. Adamın yere düşüp bacağını kırmasını, gelememesini istiyordum. Yoksa rezilliğin dibine vuracaktım. Ama ne yazık ki isteklerim işe yaramamıştı adam neredeyse koşarcasına bize doğru geldi, elindeki plastik tabak, çatal, bıçağı masaya bıraktığında gözlerim hafifçe büyüdü. Bir ihtimal bile olsa Brianna'nın bunu yapmayacağını ummuştum, ama maalesef ki yine yanılmıştım. Plastik poşetinden çıkardığı hamburgeri plastik tabağa koyup bıçakla - evet resmen bıçakla- dilimlemeye başlamıştı. Ekmeğinden çok etiyle ilgileniyordu aslında. Yan masadakilerin bize bakarak krize girdiklerini görünce renk yanaklarıma hücum etmişti, onlara küfür etmek istesem de gülmekte haklılardı. Hamburgerci de çatal bıçakla hamburger yiyen bir kız ve yanında ona garip bakışlar atan kızarmış bir sarışın. Nasıl bir görüntü çizdiğimiz çok barizdi. Alt dudağımı ısırarak tepki vermemek için kendimi zorladım. Bir daha asla Brooklyn'e adım atamayacaktım, insanlar büyük ihtimalle bizi gördüklerinde anımsarlardı. Aman neyse, kafama şapka takardım, bir de güneş gözlüğü takınca kimse tarafından tanınmazdım.

Brianna konuşunca başımı kaldırdım sonunda, daha az tanınmak için yüzümü resmen tepsiye gömmüştüm de. Kızın sözlerinin ardından gözlerim devrildi. Pekala, takıntıları olması normaldi, ona hak veriyordum ama abartı derecesine gelmişti. Biraz değişime ihtiyacı vardı cidden. Nereden başlamam gerektiğini bilmediğimden birkaç saniye tereddüt ettim, ardından konuşmak için dudaklarımı araladım. "Bak, sadece La Ratatouille'de Fransız yemekleri yiyerek yaşayamazsın Brianna." Doğru bir yerden mi başladım bilmiyordum, en azından bir başlangıç yapmıştım. Sözlerimi devam ettirmek için ona doğru döndüğümde yüzümde küçük bir gülümseme oluşmuştu. "Ara sıra değişikliğe ihtiyacın var." Derin bir nefes koyup arkama yaslandım. Söylemek istediklerim çok açık belirtmemiş olsam da bugünlük bu kadarı yeterliydi bence. Zamanla ne istediğimi tam olarak anlardı hem. Onun tek kaşı havaya kalkınca gülümsedim, Brianna ve mimikleri her zaman çok şekerlerdi, sinirli oldukları zamanlarda bile. Onun cevabını beklerken gözüm arkadaki çocuğa takılıyor. Böğürtlenli Bkool'undan bir kaşık alıp Brianna'nın başının üzerinde tutuyordu. Ağzım bir karış açık kalmış, tepki veremiyordum.

"Brianna, dikkat et."
Brianna Wentworth
Brianna Wentworth

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 2:49 pm

Büyük bir özenle yemeğimi yerken Claudia söze başladı."Bak, sadece La Ratatouille'de Fransız yemekleri yiyerek yaşayamazsın Brianna." Bence yaşayabilirdim aksine buradaki yemeklerden daha temiz ve sağlıklı.Kaliteli bir mekan, giden insanlar belli en azından. Yüzümde bir gülümseme oluştu ve kaldığı yerden devam etti."Ara sıra değişikliğe ihtiyacın var." dedi. Zaten oraya gittiğimde her gün aynı yemeyi yemiyordum ve bu benim için bir değişiklikti yada sadece o lokanta da oturmuyordum. Anlaşılan beni biraz olsun değiştirmek istiyordu,tabi benim için iyilik yapmak istiyordu ama alışkanlıklarımız vardı sonuçta. Fazla detaycı olduğumdandır belkide. İçtiğim şarabın kaç yıllık olduğu önemlidir yada içkinin markasının. Tek kaşımı havaya kaldırdım ve gülümsedim sonuçta benim iyiliğimi düşünüyordu ben ise benliğimden vazgeçemiyordum. Tam önümde duran koladan bir yudum alacaktım ki Claudia birden ''Brianna dikkat et '' dedi. Ne dediğini kavramaya çalışırken yukarıda duran kaşığın içindeki dondurmanın omzuma dökülmesi bir oldu. Derin derin nefes almaya çalışıyordum çığlık atmamak için.Claudia korku dolu bakışlar atıyordu bu duruma ne kadar sinirleneceğimi biliyordu çünkü. Arkamı döndüğümde ise on-on iki yaşlarında bir kız çocuğu duruyordu,korkudan elleri titriyordu.Yavaşça arkamı döndüm sandalyeden kalktım. Mekan sessizleşmişti sanki herkes ,attığım adımlarda yankılanan topuk seslerim ortamı biraz daha geriyordu. Biraz eğildim ve elimi küçük kızın çenesine götürdüm. Gözlerimden alev çıkarcasına söze başladım. ''Senin bu dondurma döktüğün elbisenin parasını sülaleni satsan alamazsın , şimdi ben seni öldürmeden toz ol ve bir daha da asla karşıma çıkma yoksa mahvederim seni, Hemen ! '' Herkes nefeslerini tutmuş bizi izlerken küçük kız donakalmıştı. Kendine gelmesi için parmağı şıklattım ''Hemen!'' diye tekrarladım. Küçük kız ağlayarak mekandan dışarı çıktı bende ise iştah falan kalmamıştı. Çantamdan çıkardığım telefonumla şoförümü aradım.''Victor, üzerime dondurma döküldü , ne yapacağını biliyorsun.'' dedim. İki dakika sonra Victor yanımıza geldi elinde bir elbise askısıyla. Elbiseyi kaptığım gibi lavaboya gittim, üzerimi değiştirdim. Arabada yedek kıyafet taşımanın faydalarını düşünürken suratımda istemsizce bir gülümseme oluşmuştu.Küpelerim kıyafetimle uymuyordu bu yüzden onları da çıkardım. Her halde üzerine dondurma döküldü diye kıyafet değiştiren ilk insan ben olmalıydım. Lavabodan çıkıp masaya doğru giderken topuk seslerim her zaman ki gibi yankılanıyordu. Masaya oturduğumda ise herkes benden bir tepki bekliyordu ama ben bunun aksine Claudia dönüp söze başladım.''Şu ünlü dondurmalardan iki tane alsak mı?'' dedim. Herkes benim çıldırmış olduğumu düşünüyordu ben ise Claudia'dan gelecek cevabı beklemeye başladım...
Claudia Harrison
Claudia Harrison

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 11:56 pm

Her şey beklediğimden hızlı olmuştu, küçük kız dondurmayı Brianna'nın omzundan aşağıya bıraktığında alt dudağımı ısırdım. Bunu neden yaptığını içten içe merak ediyordum, zaten onun bile gözleri korkuyla açılmıştı. Eh, öyle olması gerekiyordu zaten. Brianna derin nefesler alarak sakinleşmeye çalışırken bende bir şeyler söylemek için dudaklarımı aralamaya çalıştım. Ama söyleyebileceğim hiçbir şey yoktu, sanki ortam birinin konuşmasını beklercesine sessizleşmişti. Brianna ani bir hareketle kalkıp kıza doğru ilerlediğinde benim bile kalp atışlarım açıklamıştı, kıza acıdığım bir gerçekti. Özellikle de yanında ebeveynleri olmadığı düşünülünce. Brianna'nın onu çiğ çiğ yiyeceğini bildiğimden sırtımı koltuğa yapıştırıp dudağımı kemirmeye başladım. Brianna kızı çenesinden kavrayıp bağırarak konuşurken herkes bakışlarını onlara çevirmişti, kızın gözleri dolmuştu. Söylediği laflar epey ağır olduğundan birkaç kişinin kınayan bakışlar fırlattığını görebiliyordum. Brianna sözünü bitirdiği anda kız ortamda fırlamıştı bile, onun koşarak uzaklaşmasını izledim. Kız en sonunda köşeyi döndüğünde bende bakışlarımı Brianna'ya çevirmiştim, telefonda Victor adında birisine bağırıp duruyordu. Şoförüydü büyük ihtimalle, başımı şoförün bizi gözetlediği yere çevirdiğimde adamın bagajda bir şey aradığını gördüm.

Zaten Brianna'nın yedek kıyafet getirmemesini beklemem bile saçmalıktı, o her türlü kötü durum için hazırlıklıydı. Üzerine damlamış bir dondurmayla dolaşacak değildi. Onu buraya sürüklediğim için kendimi suçlu hissetsem de biraz önce olanların eğlenceli olduğunu da itiraf etmeliyim. Yine de olabildiğince ciddi görünmek için çabaladım, Victor elinde büyük bir askıyla gelip onu Brianna'ya uzattığında kaşlarım hafifçe havaya kalktı. Yanında bir şoför bulundurmanın yararlarından biriydi bu sanırım, her istediğini anında yerine getiriyordu. Eğer araba sürmeyi beceremeseydim, ya da sürekli yanımda bir şoför bulunmasını isteseydim bende aynısını yapardım sanırım. Ama özgürlük duygum ağır bastığından buna gerek duymuyordum.

Brianna lavaboya doğru yönelirken bana bakan insanlara aldırmamaya çalıştım, son zamanlarda her gittiğim yerde dikkat çektiğim çok açıktı. Önce Starbucks'ta üzerime kahve dökmüştüm, otelde adamın önüne yüz maskesiyle fırlamıştım, şimdi bir de bu. Bence ben kendimi odama kilitleyip bir süre dışarıya çıkmamalıydım, ya da gidip saçımı siyaha boyatıp punkçı olup kimse tarafından tanınmamalıydım. Tam kendimi siyah saçlı hayal ediyordum ki Brianna üzerinde yeni elbisesiyle lavabodan çıktı, itiraf etmeliyim ki bu bir önceki elbisesine göre çok daha güzel. Yine de hala tedirgindim, sanki bana da bağırmasını bekliyordum. Sonuçta onu buraya sürükleyen bendim. O ise beni şaşırtarak dudaklarını araladı, yüzünde küçük bir gülümseme vardı.Söylediği şeyi idrak etmem birkaç saniyemi aldı. Yan masadakiler yine kıkırdamaya başlamıştı, gözlerimi devirerek onlara bakmamak için çabaladım. Brianna tam sipariş vermmek için elini kaldıracaktı ki müdahale ettim.

"Bizim kasaya gitmemiz gerek Brianna."

Ayağa kalkıp kasaya yöneldim, Brianna'nın da arkamda olduğunu topuk seslerinden anlıyordum. Sürekli yapmacık bir şekilde sırıtan görevliyle yüz yüze geldiğimde dudaklarımı araladım.

"Böğürtlen soslu Bkool. Ve sen Brianna?"
Brianna Wentworth
Brianna Wentworth

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:05 am

Elimi kaldırıp kasadaki çocuğu yanıma çağırıp sipariş vereceğimizi söyleyecektim ki Claudia müdahale etti. "Bizim kasaya gitmemiz gerek Brianna." dedi. Kaşlarımı havaya kaldırmış neden kasaya gittiğimizi anlamaya çalışıyordum onca insan varken neden biz kalkıp sipariş vermeye gidiyorduk. Yapacak bir şey olmadığından yavaş adımlarla Claudia'nın arkasından ilerliyordum, beş dakika önce yaşadığım gerginlikten olsa gerek herkes bana bakıyordu, dışarıdan bu kadar korkunç olduğumu bilmiyordum. Nihayet kasaya vardığımızda Claudia kasada ki görevliye ve sonra bana dönerek "Böğürtlen soslu Bkool. Ve sen Brianna?" dedi. Tam adamına sormuştu ne yiyeceğimi. Yüzümde anlamsız bir ifadeyle önümüzdeki adamın arkasında duran afişlere bakıyordum,ilk gözüme çarpan çikolata parçacıklı olmuştu. ''Bana da çikolata parçacıklı olsun'' dedim. Bir dondurma için bu kadar düşünmem kasada ki adamı şaşırtsa da buraya ilk gelişimi göze alırsak yaptığım gayet normal bir davranıştı. Kötü giyinimli görevli çocuk arkadaki makinelere giderek dondurmaları hazırlamaya başlamıştı anlaşılan. Önümüze yine tepsi konmuştu, rezalet yine başlıyordu, yine biz götürecektik tepsiyi. Bir kaç dakika geçtikten sonra aradan çocuk elindeki kase tarzında , üstü kapatılmış plastik tabaklarla dönmüştü. Bunların içinde kaşık olması gerçekten şaşırtmıştı beni, kaşık medeniyete ulaşmış olmaları onlarda hala bir ışık görmeme neden oluyordu. Çantamdan çıkardığım parayı tezgahın üstüne bıraktım. Bıraktığım miktar ücretin baya üstünde olduğundan isteğimi yerine getirmemezlik yapmazdı. ''Şu tepsiyi masamıza kadar götür'' dedim. Çocuk ilk başta olumsuz bir surat ifadesi takınmış olsa da kaşlarımı kaldırıp cebine koyduğu parayı işaret edince çok güzel masamıza kadar getirdi. Claudia gülsün mü ağlasın mı bilemiyordu. En iyisinin tepkisiz kalmak olduğunu düşünecek olmalı ki surat ifadesi normale dönmüştü. Çok hareketli bir gün geçirmiştim aslında, böyle bir yer nasıl olur da heyecanlı olur diye düşünür insanlar ama ben bugün fazlasıyla heyecan yaşamıştım. Tedirgin bir şekilde dondurmamdan bir kaşık aldım. Tadı gayet iyiydi ya da beklediğimden iyiydi. Bu paraya bu lezzet bence çoktu bile ama. Lezzetten memnun kalmam nedeniyle yüzümde oluşan gülümseme Clauda'yı sevindirmişti.. Günün başından beri her ne kadar belli etmek istemese de beni buraya getirdiğine pişmanlık duyuyordu ve suçluluk duygusu hissediyordu, bu yüzünden de anlaşılır gibiydi. Onu rahatlatmak için dudaklarımı araladım ve söze başladım. ''Claudia sana ne kadar teşekkür etsem az, evet güzel bir yer olmayabilir, çatal kullanılmaya olabilir, ucuz olabilir ama bu benim Brianna Wentworth olduğum gerçeğini değiştirmez ve ben bugün çok eğlendim uzun zamandır eğlenmediğim kadar.'' Gözleri büyümüş şaşkınlıkla beni dinliyordu. Sözümü bitirdiğimde ise gülümsedim. Benim yüzümden o da baya gerilmişti bütün gün, özellikle o küçük kızı çenesinden tutup tehdit ettiğimde. Neyse bu düşüncelerden sıyrılıp dondurmama konsantre oldum. Bir kaşık daha aldım ve etrafı süzmeye başladım anlaşılan burada hayat eski haline dönmüştü ilgi bizim üzerimizden çekilmişti o da artık diğer insanlar gibi oturup dondurma yememizden kaynaklanıyor olabilirdi. Tam etrafı izlemeye koyulmuştum ki yan sandalye de duran çantamın titremesiyle irkildim. Çantamın içinde telefonumu zorlu bir uğraş sonunda elime almıştım. Arayan annemdi, babamın yakın arkadaşı William havuz başında davet veriyormuş, yeni bir iş için galiba onu katılacakmışız evde kuaför beni bekliyormuş. Claudia meraklı bakışları benim üzerimde yoğunlaştırırken merakını gidermek için dudaklarımı araladım. ''Babamın yakın arkadaşı William bu akşam havuz kenarında bir davet veriyormuş, bizde gidecekmişiz ve hazırlanmam gerekiyormuş daha da önemlisi kuaförüm evde beni bekliyormuş'' gitmem gerektiğini anladı ve anlayışla karşılamış olmalı ki o da çantasını aldı beraber kapıya kadar yürüdük. Arabası arka taraftaymış, onu bırakmak istediğimde söylemişti. Vedalaşma vakti gelmişti sarıldım ve ona bugünün gerçekten güzel olduğunu söyledim o da onaylarcasına başını salladı. O arabasına doğru yürürken bende Victor'un kapıyı açmasını bekliyordum.Kapıyı açıp öne geçti. Ben ise arabada bugünün ne kadar eğlenceli olduğunu düşünmeye koyulmuştum ve uzun zamandır bu kadar eğlenmediğimi fark ettim.
Brianna Wentworth
Brianna Wentworth

MesajKonu: Geri: Değiştirilmek İstenen Özellikler   Değiştirilmek İstenen Özellikler Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:05 am

--RP SON--

Değiştirilmek İstenen Özellikler
1 sayfadaki 1 sayfası